Pirmoji lietuvio agronomo disertacija „Pašarinių runkelių auginimas tręšiant natrio chloridu“

2017-06-05

Centrinėje bibliotekoje (c.r. 235 k.) eksponuojama Vladimiro Zubovo 1910 m.  Vokietijoje apginta daktaro disertacija „Pašarinių runkelių auginimas tręšiant natrio chloridu“ (Düngewirkung des Kochsalzes im Vergleich zu Chlorkalium bei Futterrüben mit besoderer Berücksichtigung der Kali-, Natron- und Chlor- Aufnahme). ASU elektroninėje talpykloje galite rasti skaitmeninę disertacijos kopiją.

Dvarininkas grafas Vladimiras Zubovas (1887.10.21 Šiauliai – 1959.02.04. Kaunas) buvo pirmasis Lietuvos agronomas, parengęs agronomijos disertaciją, ją apgynęs ir 1910 m. įgijęs mokslų daktaro laipsnį Hallės-Wittembergo universitete (Vokietija).

Profesoriaus emerito Algirdo Juozo Motuzo rūpesčiu, šį disertacijos egzempliorių Aleksandro Stulginskio universiteto bibliotekai 2017 m. gegužės 24 d. padovanojo autoriaus anūkė Dalia Zubovaitė – Palukaitienė.

Sovietmečiu Vokietijoje gauto mokslinio daktaro diplomo ir laipsnio V. Zubovui nepripažino. Jam teko savo disertaciją peratestuoti. 1948 m. disertantas darbą išvertė į lietuvių kalbą ir ją apgynė dar kartą 1950 m. rugpjūčio 3 d., gaudamas žemės ūkio mokslų kandidato laipsnį.

2017.06.01                                                    Informaciją parengė prof. A. J. Motuzas

Komentuok

Fakultetai